KN01L12PG-B
DigiKey Part Number
670-KN01L12PG-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KN01L12PG-B
Description
CONN PIN INSULATOR BLOCK, 12 POS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Male Insert without Contacts Black 12 Position Crimp
Category
Termination Style
Crimp
Manufacturer
JAE Electronics
Voltage Rating
250V
Series
Current Rating (Amps)
23A
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C