DC3RX19JA3R1700
DC3RX19JA3R1700
DC3RX19JA3R1700
DigiKey Part Number
670-2861-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2861-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2861-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DC3RX19JA3R1700
Description
CONN RCP MICRO HDMI 19POS SMD RA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
HDMI - Micro Receptacle Connector 19 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DC3RX19JA3R1700 Models
Category
Features
Pick and Place
Manufacturer
JAE Electronics
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Series
Number of Ports
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current Rating (Amps)
0.3A per Contact