19.529M32
DigiKey Part Number
2291-19.529M32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
19.529M32
Description
CABLE GLAND 19-26.5MM M32 BRASS
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Gland Brass, Nickel Plated M32x1.5 Silver
Category
Thread Length
0.315" (8.00mm)
Manufacturer
Jacob GmbH
Material
Brass, Nickel Plated
Packaging
Bag
Includes
Sealing Ring
Part Status
Active
Color
Silver
Type
Cable Gland
Ingress Protection
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Outside Cable Diameter (Min)
0.748" (19.00mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Max)
1.043" (26.50mm)