DK03001JS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3534-DK03001JS-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DK03001JS |
Description | DRILL BIT CARBIDE 3MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Drill Bit Carbide 0.118" (3.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Diameter - Shank 0.236" (6.00mm) |
Manufacturer Jabil Inc. | Material Carbide |
Packaging Tube | Number of Flutes 2 |
Part Status Active | Flute Radius 1.5mm |
Type End Mill, Ball | Length - Flute 3.0mm |
Diameter - Bit 0.118" (3.00mm) | Length - Overall 50.0mm |