DK02006JS
DigiKey Part Number
3534-DK02006JS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK02006JS
Description
DRILL BIT CARBIDE 2MM
Detailed Description
Drill Bit Carbide 0.079" (2.00mm)
Category
Diameter - Bit
0.079" (2.00mm)
Diameter - Shank
0.157" (4.00mm)
Active
Number of Flutes
2
Type
End Mill, Ball
Flute Radius
1.0mm