DK02003ZO
DigiKey Part Number
3534-DK02003ZO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK02003ZO
Description
DRILL BIT CARBIDE 2MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Drill Bit Carbide 0.079" (2.00mm)
Category
Diameter - Shank
0.236" (6.00mm)
Manufacturer
Jabil Inc.
Material
Carbide
Packaging
Tube
Flute Radius
0.1mm
Part Status
Active
Length - Flute
8.0mm
Type
End Mill, Radius
Length - Overall
50.0mm
Diameter - Bit
0.079" (2.00mm)