MKJ5A7F10-13SA
DigiKey Part Number
MKJ5A7F10-13SA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ5A7F10-13SA
Description
CIRCULAR
Detailed Description
13 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Bulk
Color
Silver
Part Status
Active
Ingress Protection
Environment Resistant
Number of Positions
13
Current Rating (Amps)
5A
Shell Size - Insert
10-13
Voltage Rating
500VAC
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C