MKJ3A6F9-19SN
DigiKey Part Number
1003-1381-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ3A6F9-19SN
Description
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Number of Positions
19
Current Rating (Amps)
5A
Shell Size - Insert
9-19
Voltage Rating
500VAC
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C