Image for MDM-31SSB-A30 is not available
MDM-31SSB-A30
DigiKey Part Number
MDM-31SSB-A30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-31SSB-A30
Description
CONN MICRO-D RCPT 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Anodized Black Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C