Image for MDM-21SSB-A141 is not available
MDM-21SSB-A141
DigiKey Part Number
MDM-21SSB-A141-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21SSB-A141
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Aluminum, Chromate Conversion Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C