Image for MDM-15PSB-A172 is not available
MDM-15PSB-A172
DigiKey Part Number
MDM-15PSB-A172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15PSB-A172
Description
CONN MICRO-D PLUG 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Gold Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C