Image for MDM-15PL115P-A174 is not available
MDM-15PL115P-A174
DigiKey Part Number
MDM-15PL115P-A174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15PL115P-A174
Description
CONN MICRO-D PLUG 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Wire Leads
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C