SM2011-R20MHF
DigiKey Part Number
3013-SM2011-R20MHFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM2011-R20MHF
Description
FIXED IND 200NH 15A 4.5 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
200 nH Inductor 15 A 4.5mOhm Max 2-SMD, J-Lead
Category
Current - Saturation (Isat)
26.5A
Mfr
DC Resistance (DCR)
4.5mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Inductance
Supplier Device Package
2-SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.213" W (5.70mm x 5.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)