MCM2012B900GBEDG
DigiKey Part Number
3526-MCM2012B900GBEDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
3526-MCM2012B900GBEDGCT-ND - Cut Tape (CT)
3526-MCM2012B900GBEDGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCM2012B900GBEDG
Description
CMC 400MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 400mOhm
Category
Current Rating (Max)
400mA
Manufacturer
INPAQ Technology Co., Ltd
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Series
Voltage Rating - DC
10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz