FP10R12W1T7B3BOMA1
DigiKey Part Number
448-FP10R12W1T7B3BOMA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FP10R12W1T7B3BOMA1
Description
IGBT MOD 1200V 10A AG-EASY1B-2
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 10 A Chassis Mount AG-EASY1B-2
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FP10R12W1T7B3BOMA1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Collector Cutoff (Max)
4.5 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce
1.89 nF @ 25 V
Series
Input
Three Phase Bridge Rectifier
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
1200 V
Supplier Device Package
AG-EASY1B-2
Current - Collector (Ic) (Max)
10 A
Base Product Number
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.6V @ 15V, 10A (Typ)