IXA16-HF5F12-12.000 MHZ
DigiKey Part Number
2780-IXA16-HF5F12-12.000MHZTR-ND - Tape & Reel (TR)
2780-IXA16-HF5F12-12.000MHZCT-ND - Cut Tape (CT)
2780-IXA16-HF5F12-12.000MHZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IXA16-HF5F12-12.000 MHZ
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
12pF