VF1A-G12A0S4
DigiKey Part Number
1885-VF1A-G12A0S4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VF1A-G12A0S4
Description
DOESA VFD 7.5HP
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 380 ~ 480V 12A 5500 W Chassis Mount
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
IDEC
Voltage - Load
380 ~ 480V
Series
Current - Output
12A
Packaging
Box
Wattage - Load
5500 W
Part Status
Active
Voltage - Supply
380 ~ 480VAC