77DE-06-24
DigiKey Part Number
2882-77DE-06-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
77DE-06-24
Description
AC/AC WALL MNT ADPT 24VAC 250MA
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24VAC 250mA AC/AC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Category
Voltage - Input
230VAC
Manufacturer
Ideal Power Ltd.
Voltage - Output
24VAC
Series
Current - Output (Max)
250mA
Packaging
Box
Power (Watts)
6 W
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Region Utilized
Europe
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Form
Wall Mount
Size / Dimension
2.64" L x 1.93" W x 1.57" H (67.0mm x 49.0mm x 40.0mm)