ST18A/11N468/21N409/1500MM
DigiKey Part Number
3628-ST18A/11N468/21N409/1500MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST18A/11N468/21N409/1500MM
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4.9'
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 59.1" (1.5m) 4.9'
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
59.1" (1.5m) 4.9'
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
N-Type Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C