SF550S/11SK/11SK/48IN
DigiKey Part Number
3628-SF550S/11SK/11SK/48IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF550S/11SK/11SK/48IN
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 4'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 3.70mm OD Coaxial Cable 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector
2.92mm Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
3.70mm OD Coaxial Cable
Style
2.92mm to 2.92mm
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Frequency - Max
40 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C