Image for GCP-31ANM25AAX is not available
GCP-31ANM25AAX
DigiKey Part Number
480-GCP-31ANM25AAX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCP-31ANM25AAX
Description
CIRCUIT PROTECTOR
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 25A 250 V AC 60 V DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
25A
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
60 V