Image for GCP-31ANM20AAX is not available
GCP-31ANM20AAX
DigiKey Part Number
480-GCP-31ANM20AAX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCP-31ANM20AAX
Description
CIRCUIT PROTECTOR
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 20A 250 V AC 60 V DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
60 V