135-502FAG-J01
DigiKey Part Number
480-3341-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135-502FAG-J01
Description
THERMISTOR NTC 5KOHM 3974K DO35
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 5k DO-204AH, DO-35, Axial
Category
B25/85
3974K
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Operating Temperature
-60°C ~ 300°C
Series
Length - Lead Wire
1.13" (28.60mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
DO-204AH, DO-35, Axial
Resistance in Ohms @ 25°C
5k
Base Product Number
Resistance Tolerance
±10%