135-105QAG-J01
DigiKey Part Number
480-3138-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135-105QAG-J01
Description
THERMISTOR NTC 1MOHM 4261K DO35
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 1M DO-204AH, DO-35, Axial
Category
B Value Tolerance
±2.1%
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
B25/85
4261K
Series
Operating Temperature
-60°C ~ 300°C
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.13" (28.60mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
1M
Package / Case
DO-204AH, DO-35, Axial
Resistance Tolerance
±10%