Image for HIF7CA-80PA-1.27DSA(71) is not available
HIF7CA-80PA-1.27DSA(71)
DigiKey Part Number
HIF7CA-80PA-1.27DSA(71)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HIF7CA-80PA-1.27DSA(71)
Description
CONN HDR 80POS VERT GOLD
Customer Reference
Detailed Description
80 Position Connector Header, Center Strip Contacts Through Hole Gold
EDA/CAD Models
HIF7CA-80PA-1.27DSA(71) Models
Category
Pitch
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Last Time Buy
Height Above Board
0.394" (10.00mm)