Image for HIF7-50PA-1.27DSA(71) is not available
HIF7-50PA-1.27DSA(71)
DigiKey Part Number
HIF7-50PA-1.27DSA(71)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HIF7-50PA-1.27DSA(71)
Description
CONN HDR 50POS VERT GOLD
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Connector Header, Center Strip Contacts Through Hole Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HIF7-50PA-1.27DSA(71) Models
Category
Pitch
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tray
Features
Flange
Part Status
Last Time Buy
Contact Finish
Gold
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Height Above Board
0.394" (10.00mm)