Image for FX4B3-32S-1.27SV(71) is not available
FX4B3-32S-1.27SV(71)
DigiKey Part Number
FX4B3-32S-1.27SV(71)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX4B3-32S-1.27SV(71)
Description
CONN RCPT 32POS SMD GOLD
Detailed Description
32 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
FX4B3-32S-1.27SV(71) Models
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide
Packaging
Bulk
Active
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Height Above Board
0.275" (6.99mm)
Number of Positions
32
Base Product Number
Pitch
0.050" (1.27mm)