ER8-80S-0.8SV-5H | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ER8-80S-0.8SV-5H |
Description | CONN RCPT 80POS SMD GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 80 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ER8-80S-0.8SV-5H Models |
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts | Mated Stacking Heights 7mm, 10mm |
Number of Positions 80 | Height Above Board 0.211" (5.35mm) |
Pitch 0.031" (0.80mm) | Base Product Number |