DF51K-12DS-2C(800)
DigiKey Part Number
26-DF51K-12DS-2C(800)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF51K-12DS-2C(800)
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.00MM
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
DF51K-12DS-2C(800) Models
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)