DF1BA-4DEP-2.5RC
DigiKey Part Number
H3696-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF1BA-4DEP-2.5RC
Description
CONN PLUG HSG 4POS 2.50MM
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.098" (2.50mm)
EDA/CAD Models
DF1BA-4DEP-2.5RC Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Series
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)