DF1B-10EP-2.5RC
DigiKey Part Number
H3741-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF1B-10EP-2.5RC
Description
CONN PLUG HSG 10POS 2.50MM
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.098" (2.50mm)
EDA/CAD Models
DF1B-10EP-2.5RC Models
Category
Number of Rows
1
Fastening Type
Latch Lock
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)