Image for BK13C06-24DP/2-0.35V(800) is not available
BK13C06-24DP/2-0.35V(800)
DigiKey Part Number
26-BK13C06-24DP/2-0.35V(800)TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BK13C06-24DP/2-0.35V(800)
Description
BK13C06-24DP/2-0.35V(800)
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 (24 + 2 Power) Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
Category
Pitch
0.014" (0.35mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Rows
2
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention
Part Status
Active
Contact Finish
Gold
Connector Type
Plug, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
0.6mm
Number of Positions
26 (24 + 2 Power)
Height Above Board
0.019" (0.48mm)