T150M9X2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panduit Corp
In Stock: 1,700
Datasheet
Direct
Panduit Corp
In Stock: 1,100
Datasheet
Standard, Locking Natural 5.91" (150.00mm) 0.350" (8.89mm) 175 lbs (79.40 kg)
T150M9X2
DigiKey Part Number
1436-1450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T150M9X2
Description
CBL TIE LOCKING NAT 175LB 1.739'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Width
0.350" (8.89mm)
Manufacturer
HellermannTyton
Length - Actual
1.739' (530.00mm)
Packaging
Bag
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Tensile Strength
175 lbs (79.40 kg)
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate
20.75"
Color
Natural
Bundle Diameter
5.91" (150.00mm)