G125-F1MS110-075-FS1
DigiKey Part Number
952-G125-F1MS110-075-FS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-F1MS110-075-FS1
Description
FPC ASSY 1.25MM 10POS M-F 75MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.246' (75.00mm, 2.95")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G125-F1MS110-075-FS1 Models
Category
Pitch - Connector
0.049" (1.25mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.246' (75.00mm, 2.95")