G125-3240696M1
G125-3240696M1
Harwin Gecko Screw-Lok Series | Digi-Key Daily
G125-3240696M1
DigiKey Part Number
952-3646-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-3240696M1
Description
CONN PLUG HSG 6POS 1.25MM
Detailed Description
6 Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-3240696M1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Fastening Type
Screw Lock
Part Status
Active
Color
Green
Connector Type
Features
Threaded Inserts
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)