G125-3043496L4
G125-3043496L4
Harwin’s Company Overview
G125-3043496L4
DigiKey Part Number
952-2760-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-3043496L4
Description
CONN HDR HSG 34POS 1.25MM
Detailed Description
34 Rectangular Connectors - Housings Header 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-3043496L4 Models
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Lock
Features
Potting Wall
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.049" (1.25mm)