G125-3042096L0
G125-3042096L0
Harwin’s Company Overview
G125-3042096L0
DigiKey Part Number
952-2506-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-3042096L0
Description
CONN HDR HSG 20POS 1.25MM
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Header 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-3042096L0 Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Features
Potting Wall
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.049" (1.25mm)