B2G32UDNB20C000113U1930
DigiKey Part Number
3147-B2G32UDNB20C000113U1930TR-ND - Tape & Reel (TR)
3147-B2G32UDNB20C000113U1930CT-ND - Cut Tape (CT)
3147-B2G32UDNB20C000113U1930DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B2G32UDNB20C000113U1930
Description
LED BLUE/ORANGE CLEAR 0605 SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Blue, Orange 605nm Orange, 470nm Blue LED Indication - Discrete 2V Orange, 3.3V Blue 0605 (1613 Metric)
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2V Orange, 3.3V Blue
Mfr
Current - Test
20mA
Series
Viewing Angle
130° Orange, 135° Blue
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Wavelength - Dominant
Color
Wavelength - Peak
611nm Orange, 468nm Blue
Configuration
Independent
Package / Case
0605 (1613 Metric)
Lens Transparency
Clear
Supplier Device Package
Millicandela Rating
Size / Dimension
1.60mm L x 1.25mm W
Lens Style
Rectangle with Flat Top
Height (Max)
0.50mm
Lens Size
1.25mm x 1.10mm