DNCE19CG1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Hammond Manufacturing
In Stock: 8
Datasheet
Image for DNCE19CG1 is not available
DNCE19CG1
DigiKey Part Number
DNCE19CG1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DNCE19CG1
Description
PANEL 19X3.500" BEIGE/GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Metal, Steel Panel, Front 19.000" L x 3.500" W (482.60mm x 88.90mm) Beige, Gray
Category
Features
Cable Entry Systems
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Color
Beige, Gray
Series
Material
Metal, Steel
Packaging
Box
For Use With/Related Products
19" Panel Width Racks
Part Status
Obsolete
Ventilation
Non-Vented
Type
Panel, Front
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
19.000" L x 3.500" W (482.60mm x 88.90mm)