1598RGBK
DigiKey Part Number
HM2077-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1598RGBK
Description
BOX PLASTIC BLK 9.83"L X 6.26"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box ABS Black Split Sides and End Panel(s) 9.831" L x 6.260" W (249.71mm x 159.00mm) X 2.953" (75.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1598RGBK Models
Category
Design
Split Sides and End Panel(s)
Mfr
Material
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Features
Card Guides, EMI Shielded, PCB Supports
Part Status
Active
Ratings
Container Type
Box
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Size / Dimension
9.831" L x 6.260" W (249.71mm x 159.00mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
2.953" (75.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
61.5in² (397cm²)