1455U1601
DigiKey Part Number
164-1455U1601-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455U1601
Description
BOX ALUM CLEAR 7.52"L X 6.3"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Clear End Panel(s) 7.520" L x 6.299" W (191.01mm x 160.00mm) X 2.598" (66.00mm)
EDA/CAD Models
1455U1601 Models
Category
Height
2.598" (66.00mm)
Mfr
Area (L x W)
47.4in² (306cm²)
Packaging
Bulk
Color
Clear
Thickness
0.059" (1.50mm)
Size / Dimension
7.520" L x 6.299" W (191.01mm x 160.00mm)