94HBB16T
94HBB16T
94HBB16T
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
94HBB16T
DigiKey Part Number
GH7263-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
94HBB16T
Description
SWITCH ROTARY DIP HEX 0.1A 50V
Detailed Description
Dip Switch Hexadecimal 16 Position Through Hole Rotary with Shaft Actuator 100mA 50VDC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
94HBB16T Models
Height Above Board
0.495" (12.57mm)
Series
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pin
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
Hexadecimal
Number of Positions
16
Current Rating (Amps)
100mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating
50VDC
Length
0.390" (9.91mm)