70M-OAC24
DigiKey Part Number
GH7419-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70M-OAC24
Description
AC OUTPUT MODULE 3A
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC Output Module Output Module 3A 24 ~ 140VAC Output 24VDC Supply
Category
Voltage - Input
24VDC
Manufacturer
Grayhill Inc.
Current - Input
9 mA
Series
Voltage - Output
24 ~ 140VAC
Packaging
Bulk
Current - Output
3A