70G-ODC15
DigiKey Part Number
GH3041-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70G-ODC15
Description
DC OUTPUT MODULE 3.5A
Detailed Description
DC Output Module Output Module 3.5A 3 ~ 60VDC Output 15VDC Supply
Category
Voltage - Input
15VDC
Current - Input
9 mA
Series
Voltage - Output
3 ~ 60VDC
Current - Output
3.5A