GTM962250P22524A-F
GTM962250P22524A-F
DigiKey Part Number
1939-GTM962250P22524A-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTM962250P22524A-F
Description
AC/DC CONVERTER 24V 225W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
GTM962250P22524A-F Models
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
95%
Packaging
Box
Operating Temperature
-25°C ~ 80°C (With Derating)
Features
Adjustable Output
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.22" H (101.6mm x 50.8mm x 31.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB, CE, cETLus, EAC, ETL, UKCA, Ukraine, VCCI, WEEE
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
9.37 A