SWT7415-031025JSA
DigiKey Part Number
2073-SWT7415-031025JSATR-ND - Tape & Reel (TR)
2073-SWT7415-031025JSACT-ND - Cut Tape (CT)
2073-SWT7415-031025JSADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWT7415-031025JSA
EDA/CAD Models
SWT7415-031025JSA Models
Outline
6.35mm x 6.55mm
Operating Force
250gf
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Switch Travel
0.50mm
Actuator Height off PCB, Vertical
3.10mm