CAB453RF-0100-A-1-S
DigiKey Part Number
2073-CAB453RF-0100-A-1-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB453RF-0100-A-1-S
Description
COAX CBL MMCX TO TNC 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to TNC RG-174 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
GCT
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bag
Length
3.937" (100.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-174
Style
MMCX to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C