E70GA-I-MW1000-N
DigiKey Part Number
2632-E70GA-I-MW1000-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E70GA-I-MW1000-N
Description
7.0" MIPI DSI SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 7" (177.80mm) 1024 x 600
Category
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
154.21mm W x 85.92mm H