E43RC-I-RS1071-R
DigiKey Part Number
2632-E43RC-I-RS1071-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E43RC-I-RS1071-R
Description
4.3" IPS RGB SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 16-Bit/18-Bit/24-Bit RGB 4.3" (109.22mm) 800 x 480
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
96.04mm W x 64.84mm H