E43GA-RW800-N
DigiKey Part Number
2632-E43GA-RW800-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E43GA-RW800-N
Description
4.3" TFT RGB SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
96.04mm W x 54.86mm H